Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.
GRUPA BALINTA z wykorzystaniem metody psychodramy morenowskiej - ilustracja do tekstu

GRUPA BALINTA z wykorzystaniem metody psychodramy morenowskiej

Szkoła Psychoterapii MABOR gwarantuje 60 godzin treningu balintowskiego. Udział w grupie pozwala na pracę nad relacją terapeuta – pacjent, głębsze poznanie pacjenta, a także lepsze rozumienie siebie w relacji z pacjentem. 

Szkoła Psychoterapii MABOR

Grupa Balinta w Szkole Psychoterapii MABOR

Studenci 4-letniej Szkoły  Psychoterapii MABOR mają możliwość pracować w formule Grupy Balinta z wykorzystaniem metody psychodramy morenowskiej.

 

Spotkanie, obserwacja, szukanie rozwiązań

Cykliczne spotkania stwarzają okazję, by w gronie terapeutów przyjrzeć się zagadnieniom „trudnej relacji”. Niezależnie od tego gdzie i jakimi metodami udzielamy pomocy, stając wobec trudnej sytuacji, stawiamy sobie pytania o bardziej skuteczne rozwiązania.

 

Informacje zwrotne i metoda psychodramy morenowskiej 

W grupie będzie okazja do werbalnych informacji zwrotnych, ale też będziemy działać aktywnie z wykorzystaniem metody psychodramy morenowskiej.

 

Zwiększanie kompetencji terapeutycznych, analiza "trudnych relacji"

Uczestnicy grupy, „patrząc w głąb” relacji z pacjentem czy klientem, mogą zwiększyć swe kompetencje w roli „pomagającego” poprzez poszerzenie dotychczasowych (nierzadko rutynowych) interwencji o inne sposoby oddziaływania. Analizując rozmaite „trudne relacje” w kontakcie z osobami, którym udzielamy pomocy terapeutycznej bądź psychologicznej, uczestnicy mają szansę odkryć dla siebie inny wymiar i poziom świadczonej pomocy.

 

Autor: Wiesława Piątek-Janicka - wykładowca w Szkole Psychoterapii MABOR, Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
02-909 Warszawa
ul. Św. Bonifacego 104

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669, 22 842 25 71

cpm@mabor.com.pl

 

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925, 22 642 78 50

cte@mabor.com.pl

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej