Środa, 22 listopada 2017 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Terapia narracyjna, czyli w niewoli opowieści - Szkoła Psychoterapii MABOR - ilustracja

Terapia narracyjna, czyli w niewoli opowieści

W ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR zapraszamy na bezpłatny warsztat  prowadzony przez dr. Szymona Chrząstowskiego!
Środa 27.09 w godz.17.00-19.30, sala szkoleniowa MABOR.

Zapraszamy na pierwszy z cyklu bezpłatnych warsztatów w ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR:

To historie nas opowiadają

Czy pomyślałaś/pomyślałeś, jakie znaczenie dla Ciebie mają historie? Nie, nie te wielkie historie, ale małe historie, które często sami sobie opowiadamy lub opowiadają je inni, a my ich słuchamy. Historie o nas samych, o innych ludziach, o świecie. Terapeuci narracyjni twierdzą, że historie te nie tylko opowiadamy, ale one nas wręcz tworzą, stanowią o naszej tożsamości. Jesteśmy historiami, albo (o trwogo!) to historie nas opowiadają, a nie my je opowiadamy (jak nam się wydaje).

W trakcie naszego warsztatu zajmiemy się tym w jaki sposób opowieści mogą prowadzić do problemów pacjentów zgłaszających się do psychoterapeuty oraz jak z drugiej strony pomagają mu w radzeniu sobie z tymi problemami. Według terapeutów narracyjnych opowieści mają zarówno niszczycielską jak i uzdrawiającą moc. Przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu bawiąc się z własnymi historiami. Zapraszamy więc do zabawy (i refleksji).

Czym jest terapia narracyjna?

Terapia narracyjna koncentruje się na rekonstrukcji i modyfikacji wzorców, w ramach których ludzie strukturalizują własne doświadczenia. Jednym z jej głównych założeń jest spojrzenie na ludzi poprzez pryzmat umiejętności radzenia sobie, mocy i zasobów, a nie z perspektywy ich deficytów lub patologii. Pozwala to na stworzenie nowej, alternatywnej historii o sobie, swoim życiu.
Specyfika polega między innymi na odzyskiwaniu tych zapomnianych zasobów i wykorzystywaniu ich do budowania lepszej dla siebie przyszłości. W ten sposób łączy przeszłość z przyszłością. Terapia narracyjna, mimo że wciąż jest stosunkowo mało znana w Polsce, dynamicznie rozwija się w Europie od ponad dwudziestu lat, stając się ważnym elementem wykształcenia każdego psychoterapeuty zarówno indywidualnego, jak i rodzinnego.

Dr Szymon Chrząstowski

Psycholog, psychoterapeuta, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych. Oprócz pracy naukowej koncentrującej się wokół analizy funkcjonowania rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, pracuje jako terapeuta. Ukończył trzyletnie szkolenie w zakresie terapii rodzin w Krakowie i dwuletnie szkolenie poświęcone terapii poznawczo-behawioralnej. Uzyskał certyfikat terapeuty: Diploma in Applied Systemic Theory w renomowanym ośrodku Tavistock Clinic w Londynie. Ukończył również zaawansowany kurs terapii narracyjnej prowadzony w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo stale dokształca się na warsztatach prowadzonych zarówno w Polsce, jak i w głównych brytyjskich ośrodkach terapeutycznych, np. KCC Foundation oraz Institute of Family Therapy. Współpracuje też z Centre for Narrative Practice. Jest członkiem brytyjskiego towarzystwa terapeutów rodzinnych Association for Family Therapy oraz Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W ramach Szkoły Psychoterapii MABOR współprowadzi na trzecim roku moduł poświęcony systemowej terapii rodzin.

Dzień Otwarty Szkoły Psychoterapii MABOR

- Jesteś zainteresowany udziałem w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne?
- Chcesz otrzymać aktualne informacje o procesie prowadzącym do otrzymania certyfikatu psychoterapeuty PTP?
- Pracujesz z dziećmi i młodzieżą, a chcesz prowadzić terapię systemową?
- Chcesz profesjonalnie przygotować się do prowadzenie terapii indywidualnej czy rodzinnej?

Sprawdź nas, poznajmy się, zadaj nam pytania.

Przyjdź na pierwsze z cyklu spotkań: 27. września w godzinach 17.00 – 19.30.
Sala szkoleniowa MABOR, ul. Bonifacego 100, Warszawa

Zapraszamy do kontaktu:
formularz zgłoszniowy online*

*Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Ze względu na charakter spotkania pierwszeństwo udziału w warsztacie mają osoby zainteresowane całościowym szkoleniem psychoterapeutycznym. 

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
02-909 Warszawa
ul. Św. Bonifacego 104

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669, 22 842 25 71
fax.: 22 642 78 50

cpm@mabor.com.pl

 

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925, 22 642 78 50
fax.: 22 642 78 50

cte@mabor.com.pl