Poniedziałek, 23 września 2019 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Terapia narracyjna - technika eksternalizacji

W ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie prowadzonym przez dr. Szymona Chrząstowskiego. 
20 marca, środa, g. 17.30-20.00

 

 

Organizacja i proces rekrutacji
Uczestnicy Szkoły Psychoterapii 
Program Szkoły Psychoterapii MABOR

 

Czym jest eksternalizacja w terapii narracyjnej?

Eksternalizacja jest chyba najbardziej popularną techniką zaczerpniętą z terapii narracyjnej. Jest ona jednak czymś więcej niż tylko techniką, to również sposób myślenia o patologii i pacjencie. Technika ta jest szeroko wykorzystywana przez psychoterapeutów pracujących w różnych nurtach.

Zapraszamy do udziału w dwugodzinnym warsztacie poświęconym eksternalizacji.

  • W trakcie spotkania dowiesz się nie tylko jak wygląda ta technika, ale także będziesz miał/miała okazję ją przećwiczyć.
  • Najpierw będzie wykład, a potem zaprosimy Cię do rysowania, a może nawet wcielisz się w rolę dziennikarza.
  • Podczas warsztatu opowiemy Ci o tej technice i jej zastosowaniach, pamiętaj jednak, że  w trakcie naszego krótkiego spotkania nie nauczysz się stosowania eksternalizacji w swojej praktyce terapeutycznej w odpowiedzialny sposób. 
  • Tak, w Szkole Psychoterapii MABOR uczymy między innymi tego, jak być odpowiedzialnym psychoterapeutą. Mamy nadzieję, że zachęcimy Ciebie do dalszej nauki. Nauka psychoterapii jest bowiem fascynującą przygodą, do której chcemy Cię zaprosić.

dr Szymon Chrząstowski
Katedra Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny
Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
Szkoła Psychoterapii MABOR

Wypełnij krótką ankietę zgłoszeniową.

 

Czym jest terapia narracyjna?

Terapia narracyjna koncentruje się na rekonstrukcji i modyfikacji wzorców, w ramach których ludzie strukturalizują własne doświadczenia. Jednym z jej głównych założeń jest spojrzenie na ludzi poprzez pryzmat umiejętności radzenia sobie, mocy i zasobów, a nie z perspektywy ich deficytów lub patologii. Pozwala to na stworzenie nowej, alternatywnej historii o sobie, swoim życiu. Specyfika polega między innymi na odzyskiwaniu tych zapomnianych zasobów i wykorzystywaniu ich do budowania lepszej dla siebie przyszłości. W ten sposób łączy przeszłość z przyszłością. Terapia narracyjna, mimo że wciąż jest stosunkowo mało znana w Polsce, dynamicznie rozwija się w Europie od ponad dwudziestu lat, stając się ważnym elementem wykształcenia każdego psychoterapeuty zarówno indywidualnego, jak i rodzinnego.

Dr Szymon Chrząstowski

Psycholog, psychoterapeuta, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych. Oprócz pracy naukowej koncentrującej się wokół analizy funkcjonowania rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, pracuje jako terapeuta. Ukończył trzyletnie szkolenie w zakresie terapii rodzin w Krakowie i dwuletnie szkolenie poświęcone terapii poznawczo-behawioralnej. Uzyskał certyfikat terapeuty: Diploma in Applied Systemic Theory w renomowanym ośrodku Tavistock Clinic w Londynie. Ukończył również zaawansowany kurs terapii narracyjnej prowadzony w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo stale dokształca się na warsztatach prowadzonych zarówno w Polsce, jak i w głównych brytyjskich ośrodkach terapeutycznych, np. KCC Foundation oraz Institute of Family Therapy. Współpracuje też z Centre for Narrative Practice. Jest członkiem brytyjskiego towarzystwa terapeutów rodzinnych Association for Family Therapy oraz Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W ramach Szkoły Psychoterapii MABOR współprowadzi na trzecim roku moduł poświęcony systemowej terapii rodzin.

Dzień Otwarty Szkoły Psychoterapii MABOR

- Jesteś zainteresowany udziałem w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne?
- Chcesz otrzymać aktualne informacje o procesie prowadzącym do otrzymania certyfikatu psychoterapeuty PTP?
- Pracujesz z dziećmi i młodzieżą, a chcesz prowadzić terapię systemową?
- Chcesz profesjonalnie przygotować się do prowadzenie terapii indywidualnej czy rodzinnej?

Sprawdź nas, poznajmy się, zadaj nam pytania.

Wypełnij krótką ankietę zgłoszeniową.

 

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
02-909 Warszawa
ul. Św. Bonifacego 100

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669

cpm@mabor.com.pl

 

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925

cte@mabor.com.pl

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej